Na rynku, na którym pojawia się coraz więcej dużych firm oferujących szeroki asortyment dodatkowych produktów i usług, Mario Scapin będzie odpowiedzialny także za prowadzenie całej działalności SDF w zakresie Full Line (ciągników, kombajnów, ładowarek i pozostałych maszyn), mając na celu znaczne przyczynienie się do wzrostu SDF.

- Grupa SDF przywiązuje ogromną uwagę do rozwoju Full Line – dlatego też ustanowiła nowy dział, którego celem jest zdobycie pozycji wiodącego gracza na rynku. Czuliśmy, że Mario Scapin jest najodpowiedniejszą osobą do pełnienia kluczowej roli dla przyszłości Grupy SDF: jego dogłębna znajomość rynku i strategiczna wizja w połączeniu z doskonałymi wynikami osiąganymi w karierze zawodowej sprawiają, że jesteśmy dumni z faktu, iż zdecydował się dołączyć do naszej Grupy – mówi Lodovico Bussolati, dyrektor zarządzający (CEO) SDF Group.

Mario Scapin, 50-letni Toskańczyk, ma dyplom z technologii budowy maszyn z Uniwersytetu w Pizie i bogate doświadczenie w dziedzinie mechanizacji rolnictwa. Doświadczenie zdobywał również w Grupie SDF, w której pracował w latach od 1990 do 2001 jako dyrektor działu badań i rozwoju. Następnie Pan Scapin przeniósł się na podobne stanowisko w ARGO Spa, a potem – w roku 2005 – został nominowany na dyrektora zarządzającego firmy Laverda i jej jednostki zależnej, firmy Fella.

Podobał się artykuł? Podziel się!