Belarus 3522.5 to nie jedyna, ale z pewnością jedna z ciekawszych nowości, które trafiły na Agro Show zza naszej wschodniej granicy. Jest to jednocześnie topowy model w ofercie Mińskiej Fabryki Traktorów - MTZ.

Sercem ciągnika jest 6-cylindrowa jednostka Deutz o pojemności 7.8 litra generująca nominalnie 355 KM. Silnik spełnia europejskie normy emisji spalin Tier3B z wykorzystaniem systemu SCR.

W ciągniku zastosowano 6-stopniową przekładnię Powershift oferującą łącznie 24 przełożenia do przodu oraz 12 w kierunku wstecznym. Układ przeniesienia napędu zapewnia ciągnikowi możliwość poruszania się z prędkością maksymalną 40 km/h.

Ciągnik może współpracować z maszynami z wykorzystaniem WOM (1000 oraz 1450 obr./min) oraz układu hydraulicznego z pompą o wydajności do 120 l/min. TUZ Belarusa kontrolowany jest poprzez układ EHR, a jego udźwig określony jest na 10 ton.

Belarus 3552.5 imponuje swoją masą operacyjną na poziomie 12,5 tony oraz wymiarami 6,5x2,74x3,35 metra (odpowiednio: długość, szerokość i wysokość).

Kabina nowego ciągnika jest nieco mniej komfortowa niż w przypadku maszyn zachodnich producentów, ale w standardzie oferuje np. układ klimatyzacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!