PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Nowy rekord siewu z ciągnikiem Magnum marki Case IH

Nowy rekord siewu z ciągnikiem Magnum marki Case IH

Autor: Informacja prasowa

Dodano: 11-07-2014 13:37

Zwycięski zespół: Case IH Magnum 340 z siewnikiem punktowym Väderstad Tempo ustanowił nowy rekord siewu słonecznika. Maszyny wysiały z najwyższą precyzją 306 hektarów pola w ciągu 24 godzin. Ciągniki Magnum zapewniają niezawodność i wydajność.Zawodowi rolnicy muszą mieć pewność, że mogą liczyć na swój ciągnik w dziedzinie mocy, wydajności i oszczędności niezależnie od warunków pracy. Podczas siewu słonecznika w sezonie 2014 ciągnik Magnum marki Case IH po raz kolejny udowodnił, że doskonale łączy powyższe cechy, zapewniając tym samym niezwykłą niezawodność i moc: podczas 24-godzinnego pokazowego siewu zorganizowanego na polach gospodarstwa Agrotrade w pobliżu miasta Plewen leżącego na północ od stolicy Bułgarii, Sofii, ciągnik Magnum 340 marki Case IH napędzał siewnik punktowy Väderstad Tempo. Widowisko w postaci bicia tego rekordu zorganizował oficjalny bułgarski importer maszyn Case IH, Titan Machinery. 

- Obsiani aż 306 hektarów pola w ciągu 24 godzin wymaga jazdy z prędkością blisko 20 km/h przez cały czas zmagań. To niezmiernie trudne zadanie, zarówno dla operatora, jak i dla jego maszyn - przyznał Vasile Morariu, specjalista ds. demonstracji polowych w Case IH. - Jedynym prostym zadaniem był tutaj wybór ciągnika Magnum 340 jako kandydata do bicia rekordu, ponieważ jest to bardzo niezawodna, mocna i sprawdzona maszyna. W Bułgarii jeżdżą setki ciągników Magnum, które co roku pomagają uprawiać tysiące hektarów pól. Aby pobić rekord, wystarczyło ruszyć z miejsca - przyznał z uśmiechem Morariu.

Dokładność ma kluczowe znaczenie

Aby utrzymać niski poziom stresu i zapewnić operatorowi optymalne warunki pracy, podczas zmagań zastosowano systemy rolnictwa precyzyjnego marki Case IH. - Ciągnik wyposażono w system AFS AccuGuide i monitor z ekranem dotykowym AFS 700 Pro, a sygnały korekcyjne pochodziły z pobliskiej stacji bazowej - tłumaczył George Stanson, dyrektor regionalny Case IH na Bałkanach.

- Taka konfiguracja umożliwiła bezbłędną pracę maszyn przez 24 godziny. Dzięki wsparciu profesjonalnego zespołu, było to naprawdę satysfakcjonujące wydarzenie - dodał Stanson.

Podstawowe dane

Ciągnik: Case IH Magnum 340 Siewnik: 12-rzędowy Väderstad Tempo
GPS: AFS AccuGuide z systemem RTK Czas zmagań: 24 godz.
Powierzchnia pola: 306 ha Tempo pracy: 12,75 ha/godz.
Prędkość: 19 km/h Zużycie paliwa: 3,5 litra/ha
(wszystkie dane uśrednione)

Profesjonalni dealerzy dla zawodowych rolników

Owocne partnerstwo między marką Case IH a firmą Titan Machinery trwa już od 1980 roku. Dla klientów z Europy Wschodniej szybka i precyzyjna praca na dużych polach to chleb powszedni. Jednak najnowszy rekord to istotne uzupełnienie, dodatkowo potwierdzające i tak mocną pozycję maszyn marki Case IH jako sprzętu z najwyższej półki i równie znakomitej reputacji firmy Titan Machinery jako profesjonalnego dealera dla zawodowych rolników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • hanys 2014-07-13 22:58:52
  Kaj sie sadzisz jak to informacja prasowa? Ino to jaka mloda dzierla bez pomyslunku piszo , wrzucajo do redakcji i o... taki myk.
 • Specjalista 2014-07-13 17:05:28
  w ogóle Autorzy niektórych artykułów to piszą takie gnioty że aż żal czytać.
 • Jerzy 2014-07-11 18:47:31
  Autor raz sadzi,raz sieje.Jeszcze nie flancował w swoich artykułach
 • Emilio 2014-07-11 13:44:56
  słonecznika się nie sadzi słonecznik się sieje !!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!