Do tej pory do płytkiej uprawy ścierniska Lemken oferował dwie kompaktowe brony talerzowe: Heliodor 8 oraz Rubin 9 w szerokościach roboczych do 12 metrów. W porównaniu do Rubina 9, Rubin 12 ma talerze w rozmiarze 732 mm pozwalające na pracę na większych głębokościach. Talerze są rozmieszczone symetrycznie, co ma zapobiec ściąganiu na bok maszyny.

18 karbowanych wklęsłych talerzy na 3 metrach roboczych rozmieszczone w układzie 8 talerzy z przodu oraz 10 talerzy w drugim rzędzie. Rozstaw talerzy wynosi 17 cm, a odstęp między rzędami - 120 cm. Dla płynniejszego przemieszczania się gleby, centralne talerze w przednim rzędzie ustawione są delikatnie do tyłu, natomiast odpowiadające im talerze z tylnego rzędu ustawione są delikatnie do przodu.

Za pierwszym rzędem umieszczono zgrzebło odbojowe, które kontroluje przepływ gleby podczas gdy zadaniem zgrzebła umieszczonego za drugim rzędem jest optymalny rozkład i wyrównanie gleby. Oba zgrzebła mogą być wygodnie płynnie regulowane.

Rubin 12 jest wyposażony w uniwersalne koło zapewniające łatwe manewrowanie na polu oraz bezpieczny transport na drogach publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!