PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowy wymiar precyzji siewu

Nowy wymiar precyzji siewu

Siewnik Horsch Maestro CC prezentuje nowe podejście do siewu punktowego. – U nas materiał siewny nie jest „wstrzeliwany” pod ciśnieniem ale równomiernie i precyzyjnie odkładany w glebę – tłumaczy Philipp Horsch z zarządu firmy.Najważniejszym elementem nowego siewnika jest całkowicie inny system wysiewający. Tarcza dozująca nie ma otworów jak dotychczas, ale wycięcia otwarte na zewnątrz. Precyzyjne pojedynkowanie nasion zapewniają specjalne zgarniacze, które odbierają nasiona przywarte do nacinanej tarczy siłą podciśnienia. Dodatkowe elementy zgarniające sprawiają, że z tarczy są eliminowane podwójne ziarniaki. Dzięki temu pojedynkowanie nasion może odbywać się w częstotliwości od 0 do 30 Hz (do 90 tys. nasion kukurydzy na hektar przy prędkości 15 km/h). Napęd aparatów wysiewających jest elektryczny i każda sekcja może być sterowana z osobna. System działa również w standardzie ISOBUS.

- Maestro, a przede wszystkim jego nowoczesny system dozowania i pojedynkowania, jest wynikiem wielu lat prac  badawczych i rozwojowych. Na najmniejszy pojedynkujący dozownik składają się tysiące godzin pracy  na naszych polach doświadczalnych i stanowiskach testujących. Bo HORSCH nie zbudował „jakiegoś tam” pneumatycznego dozownika – u nas materiał siewny nie jest „wstrzeliwany” pod ciśnieniem ale równomiernie i precyzyjnie odkładany w glebę. Przy bardzo dokładnej kontroli. Metoda ta,  to przyszłość nowoczesnego pojedynkowania nasion – mówi Philipp Horsch.

Maestro nadaje się – dzięki dokładnemu pojedynkowaniu nasion – do szerokiego spektrum wysiewu: kukurydzy, soi, słonecznika, buraków cukrowych oraz rzepaku.
Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!