Konferencje o tematyce przewodniej którą jest rolnictwo precyzyjne weszły na stałe do kalendarza firmy Agrocom Polska. Spotkanie po raz kolejny - przy współpracy z Claas Polska - zostało zorganizowane w Kamieniu Śląskim w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiegoto (Sanktuarium Św. Jacka).

Konferencja, którą od kilku lat organizuje Jerzy Koronczok, szef Agrocom Polska, to dwudniowe wydarzenie na którym spotyka się nauka, teoria z prezentacją najnowszych osiągnięć rolnictwa precyzyjnego i praktyka.

Tegoroczna konferencja była tego dobitnym przykładem. W prelekcjach pojawiły się zarówno tematy związane nowymi technologiami teledetekcji, prezentacją nowych produktów Claas (m.in. terminale S7 i S10) fizjologii roślin, nawożenia mineralnego, gleboznastwa, technologii wykorzystujących drony w rolnictwie, ochrony roślin, a nawet etycznych aspektów pracy na roli - rozważanie „Czyńcie sobie ziemię poddaną..." wygłosił prof. Dr hab. ks Abp Alfons Nossol. O praktycznym wykorzystaniu technologii rolnictwa precyzyjnego mówili właściciele gospodarstw, w których niektóre elementy technologii są wykorzystywane. Esencją ich wystąpień były wyliczenia i przykłady konkretnych oszczędności uzyskanych dzięki nowym rozwiązaniom.

Ważnym punktem konferencji był pokaz pracy bezzałogowego samolotu wykorzystywanego w tworzeniu map pól i teledetekcji w nawożeniu azotem. Uczestnicy konferencji mogli również wypróbować nowe systemy jazdy równoległej z funkcją zawracania uwzględniającą szerokość narzędzia roboczego oraz zapoznać się z metodami pobierania prób glebowych i badania struktury gleby za pomocą skanera EM38.

Podobał się artykuł? Podziel się!