Pielnik jest służy do termicznego i mechanicznego niszczenia chwastów w uprawach płaskich i redlinowych bez użycia środków chemicznych. Urządzenie świetnie sprawdzi się na przykład przy uprawach ekologicznych. Ważną zaletą w uprawach redlinowych jest to, że nie zniekształca ich profilu, co ma wielkie znaczenie w czasie wegetacji warzyw korzeniowych oraz ich późniejszym zbiorze.

Wielofunkcyjny pielnik może być użytkowany jako:

  • wypalarka termiczna,
  • narzędzie do mechanicznego niszczenia chwastów w uprawach redlinowych,
  • tradycyjny pielnik, z gęsiostopkami i nożami kątowymi.

Do innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w urządzeniu można zaliczyć m.in. uniwersalną wklęsłościenną belkę umożliwiającą dowolne i bezkolizyjne mocowanie zespołów roboczych względem podzespołów nośnych. Ponadto samomonośna belka ma funkcję samosterowania w redlinach.

W urządzeniu zastosowano jednodyszowe palniki pracujące pod specjalnie wyprofilowanymi osłonami, które powodują znaczące oszczędności w zużyciu gazu. Mały, jednostkowy pobór gazu pozwolił na rezygnację z systemów podgrzewania butli z gazem. Innowacyjne są także elementy pielące do mechanicznego niszczenia chwastów (opatentowane tarcze palcowe oraz walce). Obsługa pielnika jest łatwa i nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi.

Podstawowe parametry pracy, jak głębokość pielenia i dokładność prowadzenia są utrzymywane w całym cyklu pracy dzięki specjalnej konstrukcji ramy, kół prowadzących oraz równoległobokowych systemów w zawieszeniu zespołów roboczych.

Targi Polagra Premiery odbędą się w dniach 30.01-02.02.2014 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!