- Za pomocą nowej techniki, w szeregu prób osiągnęliśmy wyraźnie lepsze efekty zwalczania głęboko ukrytych szkodników oraz patogenów, których dotychczas nie potrafiliśmy skutecznie pokonać - wyjaśnia specjalista z Syngenta, dr Hans-Günter Welches. Firma Lechler GmbH z Metzingen zajęła się seryjną produkcją, obejmującą istotne zmiany, które sprawiły, że system stał się przyjazny w użytkowaniu, łatwiejszy w stosowaniu oraz tańszy.

Lekka a jednocześnie mocna konstrukcja DroplegUL zbudowana jest z pionwych rur z tworzywa sztucznego, na których, zależnie od wykonywanych zabiegów, w  korpusach TwinSprayCap montuje się różnego rodzaju rozpylacze do oprysku podliściowego o działaniu jedno lub dwustronnym. Rury DroplegUL poruszają się wahadłowo, poprzecznie do rzędów roślin. DroplegUL można z pomocą specjalnych uchwytów przewodów Amazone bezstopniowo dopasować do różnego rozstawu rzędów.

Sprzedaż DroplegUL  prowadzona jest bezpośrednio przez LechlerGmbH. Amazone, do swoich belek polowych Q-plus i Super-S, oferuje zestaw aluminiowych belek i przewodów roboczych o długości od 12 do 28 metrów. Fachowym doradztwem zajęła się grupa techniki aplikacji z Syngenta Crop Protection AG. Wyposażenie belki polowej o szerokości 24 m w 30 Droplegs rozstawionych co 80 cm kosztuje około 3.500 euro.

Liczne próby potwierdziły, że wraz z nowym systemem możliwe jest podwojenie skuteczności biologicznego działania stosowanych środków ochrony roślin. Substancje czynne wykorzystywane są efektywniej, przynosząc istotne korzyści ekonomiczne wynikające z szeregu kolejnych oprysków.

źródło: farmer.pl/Amazone

Podobał się artykuł? Podziel się!