Podstawą nowej koncepcji mocowania belki Horsch BoomControl Pro jest bezprzeszkodowe zawieszenie praktycznie w swoim punkcie ciężkości, w wyniku czego siły odśrodkowe działające na pojazd, np. przy jeździe na zakrętach nie mają praktycznie żadnego wpływu na jej położenie.

Dzięki swobodnemu zawieszeniu oraz odpowiedniemu reagowaniu belka Horsch BoomControl Pro pozostaje stabilna w zadanej pozycji, w tym również w trakcie niespokojnej jazdy. Aby niezależnie pracująca belka zachowywała się stabilnie w terenie, skonstruowano specjalny system sterowania, który pozwala na taki rozkład sił w belce, by jak najdokładniej dopasować pracę belki do ukształtowania terenu.

Dzięki nowemu systemowi możliwe jest pewne prowadzenie belki przy dużych prędkościach roboczych z zachowaniem odstępu 30 - 35 cm do opryskiwanej powierzchni.

Namiastkę możliwości pracy opryskiwacza Horsch Leeb 6 GS z belką Horsch BoomControl Pro będzie można zobaczyć podczas pokazu maszyn na wrześniowej wystawie Agro Show w Bednarach.

Więcej informacji o belce Horsch BoomControl Pro

Podobał się artykuł? Podziel się!