Podczas targów Opolagra 2015 niemiecka firma Osborn zaprezentowała paletę uniwersalnych szczotek Broomate. Całą gamę tworzą 4 narzędzia o szerokości 1,2, 1,8, 2,4 oraz 3 m.

Narzędzie jest zbudowane z ocynkowanej ramy zintegrowanej z osłoną oraz 11 rzędów włosia wykonanego z plastiku o wysokiej odporności na ścieranie. Włosia są wymienialne, a zatem po ich zużyciu nie trzeba wymieniać całego narzędzia.

- Zaletą narzędzia jest jego bezobsługowość i prosta konstrukcja. Nie wymaga ono podłączania żadnych przewodów czy elementów zasilających. Wystarczy tylko najechać „widłami paleciaka” na ramę, przełożyć sworznie zabezpieczające i można ruszać do pracy – mówi Marek Substelny z firmy MS Company.

Każde z narzędzi jest wyposażone również w dodatkowe uchwyty umożliwiające ich przystosowanie do różnego typu zawieszenia (np. na tylnym TUZ).

Zastosowanie tego rodzaju szczotki jest bardzo szerokie – od czyszczenia stołu paszowego, czy utwardzonego podłoża, aż do podgarniania materiałów sypkich, np. zboża w magazynie.

Cena wersji o szerokości roboczej 1,8 m to 5781 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!