PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Ostre noże bez wychodzenia z kabiny

Ostre noże bez wychodzenia z kabiny

Autor: farmer.pl/kh

Dodano: 25-05-2012 14:16

Tagi:

Dwa lata temu Pottinger wprowadził innowacyjne rozwiązanie w silosoprzyczepach Jumbo – system automatycznego ostrzenia noży Autocut. Rozwiązanie zarezerwowane dotychczas dla największego segmentu przyczep, teraz dostępne jest również w przyczepach Torro.Autocut w znaczący sposób zwiększa komfort obsługi maszyny i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Ostrzenie 39 noży trwa 3 minuty i jest przeprowadzane bezpośrednio w przyczepie bez udziału operatora.

W zależności od stanu noży proces ostrzenia jest powtarzany 2-3 krotnie. Producent podaje, że zastosowanie ostrzałki, dzięki której następuje poprawa jakości cięcia, redukuje zużycie paliwa o 15 proc., co oznacza nawet 5 litrów paliwa mniej na godzinę pracy lub wzrost wydajności do 15 procent.

Ostrzałka ma teraz nowy rodzaj skrobaka do noży: przestrzenie między nożami są efektywnej czyszczone, przez co zapewniają z jednej strony długotrwałe zabezpieczenie pojedynczych noży i tym samym sprawne działanie belki nożowej, z drugiej strony – stałą i trwałą wysoka jakość ciecia. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

 • wulkan 2012-05-29 15:41:11
  14 CZERWCA 2012 ROK

  Odbędzie się protest rolników z całej polski w województwie kujawsko pomorskim zbiórka o 18:00 w Pawłówku koło Bydgoszczy. zapraszamy wszystkich rolników do czynnego udziału w proteście obecność obowiązkowa.
  nie bagatelizujcie tego wezwania jeżeli chcecie jeszcze istnieć!!!!!! OGÓLNOPOLSKI KOMITET PROTESTACYJNY TELEFON KONTAKTOWY 52 382 83 28 W GODZINACH OD 7:00 DO 15:00

  Jestem zszokowany że Rząd polski bagatelizuje sytuacje w rolnictwie i nie wspomaga tej branży która w skutek tego rocznych anomalii nie poradzi sobie sama po tegorocznych Przymrozkach i panującej suszy. A zaciągnięte kredyty nie będą przez rolników spłacane i dojdzie do bankructwa tego sektora .
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!