Wysiew nasion roślin przeznaczonych na poplon rozsiewaczem nawozowym ma tę wadę, że trzeba go wykonywać jako oddzielny zabieg, a to kosztuje i wymaga czasu. Kolejną czynnością jest przykrycie nasion np. przez bronowanie. Aby to uprościć, można wykorzystać specjalne siewniki do poplonów. Montuje się je na narzędziach uprawowych, dzięki czemu robi się wszystko za jednym przejazdem.

APV
Najmniejszy siewnik w ofercie APV Polska to model KS 40. Przeznaczony jest dla niewielkich gospodarstw do obsiewania maksymalnie 15–20 haupraw. To lekkie urządzenie (tylko 12 kg!) o prostej budowie. W wyposażeniu znajduje się m.in. zestaw pozwalający na montaż na maszynie uprawowej lub na trzypunktowym układzie zawieszenia (TUZ) ciągnika. Zbiornik jest zakryty i ma pojemność 40 l. Główny element roboczy to tarcza wysiewająca zasilana silnikiem elektrycznym z 12-voltowej instalacji pojazdu. Tego rodzaju napęd i niewielkie wymiary KS 40 sprawiają, że siewnik bez problemu współpracuje np. z miniciągnikiem, quadem, a nawet samojezdną kosiarką. Taki zestaw może się przydać choćby zimą do posypania placów środkami rozmrażającymi. Szerokość rzutu ustawia się za pomocą obrotów tarczy w zakresie 1–7 m. Regulacja jest bezstopniowa. Może być wykonywana za pomocą modułu sterowniczego z kabiny operatora. Podobnie jak w pozostałych rozsiewaczach tarczowych ilość wysiewu ustawia się mechanicznie według tabeli przez odpowiednie otwarcie szczeliny wylotowej.
Bardziej wydajne i zaawansowane technicznie są rozsiewacze z serii Streuprofi, czyli Classic i Special. Zbiorniki obydwu modeli wykonano z tworzywa sztucznego, a mieszczą one 100 l nasion. Główna różnica między urządzeniami to moduł sterujący, który w wersji Special ma więcej funkcji. Oprócz ustawienia i kontroli obrotów tarczy wysiewającej jest m.in. licznik hektarów, roboczogodzin i automatycznie sterowana zasuwa, która sama zamyka się i otwiera na uwrociach. Siewniki, w zależności od obrotów tarczy, mogą rozsiewać nasiona na szerokości 2–24 m. Dodatkowo można je wyposażyć w płytę do precyzyjnego wysiewu. Umożliwia ona ustawienie kąta padania nasion na ziemię, dzięki czemu nie lecą za daleko do tyłu.