Kultywator pasowy Striger – sama nazwa mówi już sporo – narzędzie uprawia glebę w pasach – tylko w przyszłych rzędach wysiewu kukurydzy, rzepaku, buraków cukrowych lub słonecznika.

Sekcje robocze kultywatora wyposażono w: krój talerzowy rozcinający glebę bezpośrednio przed zębami, gwiaździsty oczyszczacz, ząb, dwa falowane talerze i koło dogniatające. Dzięki takiej konstrukcji uprawa przedsiewna ogranicza się do 1 – 2 przejazdów kultywatorem. Dzięki zredukowaniu o 80 proc. uprawianej powierzchni ogranicza się erozję i oszczędza na paliwie, ponieważ znacząco zmniejsza się zapotrzebowanie na moc zagregowanego ciągnika.

Zęby kultywatora mogą pracować na głębokości do 30 cm, a talerze zatrzymują uprawianą glebę w uprawianym pasie. W międzyrzędziach pozostałości materii organicznej ograniczają parowanie wody i jednocześnie hamują rozwój chwastów w międzyrzędziach.

Ze Strigerem może być używany jednocześnie zestaw do aplikacji nawozu, z zasobnikiem umieszczanym na przednim TUZ ciągnika. Umieszczenie nawozu podczas uprawy w pasach gdzie działają elementy robocze zapewnia jego pełne wykorzystanie. Podobał się artykuł? Podziel się!