PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Owijarka Diana - Sipma tnie koszty owijania balotów

Owijarka Diana - Sipma tnie koszty owijania balotów

Autor: farmer.pl/K.Hołownia

Dodano: 27-05-2013 14:20

Tagi:

Diana – to nowa owijarka do balotów z systemem samozaładunku w ofercie Sipmy. W porównaniu do tradycyjnych owijarek, urządzenie pozwoli zaoszczędzić nawet 15 proc. folii.Nowym rozwiązaniem zastosowanym w owijarce Diana jest połączenie dwóch sposobów owijania. Najpierw szpule z folią są ustawiane poziomo i bela umieszczona na pasowym stole zaczyna obracać się wokół własnej osi. To powoduje, że owijana jest tylko część walcowa balotu, bez płaskich wierzchołków.

Gdy zostaną nałożone na przykład 2 warstwy folii, rozpoczyna się zwykły tradycyjny proces owijania, w którym szybko pokrywane są płaskie wierzchołki balotu. Wystarczy wtedy 4-krotne owinięcie.

"Przy standardowym owijaniu balotu po bokach mamy bardzo dużo nawiniętych warstw folii. Przy sposobie owijania, który zastosowaliśmy w Dianie, oszczędności z tytułu zużycia folii są na poziomie 15 proc."  wyjaśniają przedstawiciele lubelskiej Sipmy.

Urządzenie zostało zapreztowane podczas wystawy Zielone Agroshow Polskie Zboża 2013. Do oferty handlowej firmy powinno trafić w najbliższych dniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • poli 2013-06-07 11:32:46
    Ciekawe ile droższa od Maji i po ilu owiniętych balikach zwróci się różnica w cenie?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!