Multiline jest oferowany w szerokościach roboczych 3 oraz 4 m i w zależności od wersji może być skonfigurowany zarówno z krótką broną talerzową Terradisc, jak i kultywatorem zębowym Synkro 1030.

Urządzenie podstawowe tworzy sekcja uprawowa agregatu Terradisc lub Synkro w kombinacji z gumowym wałem Packera 585 (funkcja zagęszczająca oraz transportowa). To właśnie na wale montowany jest standardowy siewnik Vitasem A lub Vitasem ADD - w zależności od tego czy brona talerzowa lub kultywator ma pracować solo czy w kombinacji.

Maszyna może być zatem w krótkim czasie dostosowana do wymagań konkretnego użytkownika i stanowi ciekawą alternatywę dla rozbudowanych agregatów do uprawy uproszczonej.

W przypadku zastosowania kombinacji z maszyną o nazwie Terradisc mamy do czynienia z maszyną wyposażoną w talerzową sekcję uprawową. Przy czym nowością w tym zakresie jest zastosowanie systemu mocowania talerzy Twin-Arm. W rozwiązaniu tym 2 talerze zawieszone są na jednej obejmie przymocowanej do ramy maszyny. Każdy z talerzy przymocowany jest do niej natomiast osobno.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim większa stabilność talerzy i wysoka odporność na zmienne warunki glebowe. Poza tym rozwiązanie gwarantuje wysoki prześwit pomiędzy talerzami a ramą maszyny. Oprócz tego podniesiono również grubość talerza oraz jego średnicę o 13 proc. do 580 mm.

Zmiany te oznaczają wzrost żywotności maszyny do 45%. Jak zapewniają przedstawiciele producenta w najbliższym czasie nie należy jednak oczekiwać kolejnego wzrostu średnicy talerzy, który w gruncie rzeczy skutkuje mniejszą prędkością pracy talerzy i gorszym efektem mieszania gleby.

W kompaktowej bronie talerzowej Terradisc zastosowano bezobsługowe łożyska z uszczelnieniem kasetowym oraz przyśrubowanymi ośkami talerzy. Dodatkowo uszczelniacze kasetowe są chronione przez pokrywę blaszaną uniemożliwiającą owijanie się resztek i innych ciał obcych.

W nowej kombinacji pracować może również 3-belkowa sekcja uprawowa znana z kultywatorów Synkro 1030. Głównym elementem roboczym maszyny jest słupica z redlicami skrzydełkowymi pozwalająca na pracę na głębokości roboczej od 5 do 20 cm przy szerokości 470 mm na redlicę. Redlica skrzydełkowa może być przy tym ustawiona albo w pozycji na płasko lub kątem ostrym. Pierwsze z ustawień zapewnia równomierne podcinanie gleby na całej powierzchni. Pozycja ostrzejsza jest bardziej agresywna, zapewnia lepsze zagłębianie i efekt mieszania.

Synkro 1030 jest również oferowany z systemem zabezpieczenia przeciwkamieniowego Non-stop: siła wyzwalania 550 kg, zakres wychylenia 300 mm i dodatkowe zabezpieczenie z dwoma pozycjami.

Podobał się artykuł? Podziel się!