Pöttinger przekonuje, że testy nowego zestawu nie pozostawiaają wątpliwości. Uzyskiwane są: 25 procent mniejsze zużycie paliwa i jednocześnie o 25 procent większa wydajność. To efekt m.in. zmniejszonej masy na metr szerokości roboczej. Wydajność zestawu przekracza 10 ha/godz.

Sercem nowego zestawu koszącego Pöttinger S10 jest znana rolnikom belka tnąca NovaCat z systemem szybkiej wymiany ostrzy. Cechą wyróżniającą belkę jest spłaszczona powierzchnia stożków, zapewniająca optymalny przepływ masy. 

Zestaw koszący Pöttinger S10 zaprojektowany został dla dwóch pozycji montażowych dla kosiarki przedniej, która może mieć szerokość 3,0 lub 3,5 m. Z tyłu zawieszone są dwie kosiarki Novacat o szerokość roboczej 3,0 m.

Centralne zawieszenie zestawu NovaCat S10 umożliwia wychylenie +/- 22 stopnie. Dzięki temu na uwrociu uzyskuje się wysokość uniesienia 50 cm. Cała kombinacja wyposażona jest również w układ hydraulicznego ,niezależnego zabezpieczenia najazdowego dla każdej z kosiarek.

Dodatkowo zestaw jest stabilizowany przy pomocy małego siłownika, co zdecydowanie ogranicza kołysanie, ułatwia obrót i zapewnia bezpieczeństwo na uwrociu oraz podczas transportu.

Do transportu kosiarka jest wychylana przez zawór dwustronnego działania o kąt 90 stopni w tył. Przednie osłony automatycznie składają się w górę. Zapewnia to małą szerokość transportową (2,2 m).

Obsługa kosiarki oferuje najwyższy komfort: do sterowania całą maszyną potrzebny jest tylko jeden zawór dwustronnego działania. Pojedyncze podnoszenie kosiarek według wyboru jest uruchamiane przez przełącznik hebelkowy, a ustawianie maszyny do pozycji transportowej odbywa się jedynie przez naciśnięcie guzika i uruchomienie zaworu sterowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!