Jest wyposażony w konsolę zaczepu i pomost załadowczy. Jako zwarta jednostka pomost załadowczy ze stopniem i zbiornik na ziarno są idealnie do siebie dopasowane i spełniają nowe normy CE oraz przepisy bezpieczeństwa. TEGOSEM może być zastosowany nawet w maszynach wyposażonych w wał z szyną zagarniaczy.

Precyzyjny wysiew

Pöttinger TEGOSEM oferuje wysiew szerokiego spektrum nasion: od gorczycy przez trawę i rzepak po nasiona grochu i fasoli. Dozowanie jest napędzane elektrycznie. Seryjnie wyposażony w dwa różne wałki wysiewające daje możliwość dokładnego wysiania żądanych nasion, również przy małych ilościach wysiewu.

Rozdzielenia nasion następuje pneumatycznie przez blachy rozdzielające. To gwarantuje dokładny, niezależny od warunków pogodowych wysiew. Blachy rozdzielające są regulowane przez przekręcenie wału. Napęd dmuchawy do szerokości roboczej 4,0 m jest elektryczny, od 5,0 m szerokości roboczej hydrauliczny. Maszyny ciągnione są oferowane wyłącznie z hydraulicznym napędem dmuchawy.

Próba kręcona jest łatwa do przeprowadzenia: proces rozpoczyna się od naciśnięcia guzika na maszynie. Zalecany czas trwania próby kręconej wynosi minimum 20 sekund. Worek do próby kręconej jest seryjnie dostarczany z maszyną.

Wyposażenie i obsługa

TEGOSEM jest seryjnie wyposażony w prosty sterownik, przez który jest regulowany i kontrolowany wałek wysiewający oraz regulowana jest elektroniczne ilość wysiewu. Wałek wysiewający jest sterowany niezależnie od prędkości elektrycznie i bezstopniowo regulowany z kabiny ciągnika. Ponadto sterownik jest wyposażony we wskaźnik w kg/ha, funkcję dozowania wstępnego, zarządzanie na uwrociu, funkcję opróżniania zbiornika, automatyczną próbę kręconą i licznik godzin całkowity, licznik godzin dziennych jak również licznik hektarów całkowitych i licznik hektarów dziennych.

Aby zwiększyć komfort obsługi, włącznik próby kręconej jest seryjnie dołączany do maszyny. Czujnik stanu wypełnienia zbiornika na ziarno, czujnik DGPS dla sygnału prędkości, czujniki na cięgle górnym lub podwoziu do uruchamiania- zatrzymania dozowania i platforma do obsługi charakteryzują nowego TEGOSEMa.

Przy hydraulicznym napędzie dmuchawy, aby zapewnić większe bezpieczeństwo przy uruchomieniu, został wbudowany bezpiecznik ciśnieniowy. Dwa wałki dozujące (do nasion małych i dużych) , które można wymieniać bez użycia narzędzi dopełniają ofertę.