Podczepianie zgrabiarki odbywa się za pośrednictwem ramienia rurowego, o promieniu skrętu sięgającym nawet 73°. Bezpieczeństwo pracy podczas manewrowania zapewnia wskaźnik kąta skrętu oraz ergonomiczne umieszczenie węży na koźle. Takie rozwiązanie przynosi dwojakie korzyści, ponieważ wyeliminowano w ten sposób również ryzyko przypadkowego zerwania przewodu. Ponadto wałek przegubowy osadzono na uchwycie, wykluczając ryzyko zanieczyszczenia części ruchomych.

Wysoka dokładność zbioru

W celu osiągnięcia idealnego kopiowania nierówności, model TOP 962 C wyposażono w 6-kołowe przegubowe podwozie, co znacząco wpłynęło na komfort podczas pracy i zwrotność maszyny, a rama jezdna o szerokości 2,9 m pozwala na bezpieczną pracę również na stoku. Prosty mechanizm regulacji pochylenia zębów, opierający się na śrubie mimośrodowej, umożliwia ustawienie palców o 1,5 cm niżej podczas zgrabiania pokosu do środka, zapewniając możliwość uzyskania doskonałej dokładności.

Sercem nowego produktu jest karuzela TOPTECH PLUS. Za płynną pracę tej sprawdzonej i niezawodnej konstrukcji odpowiada zastosowanie dużej średnicy krzywki o łagodnym przebiegu. Takie rozwiązanie znacznie wpłynęło nie tylko na redukcję zużycia łożysk, ale także na żywotność ramion karuzeli. Demontaż jej ramion odbywa się błyskawicznie, poprzez odkręcenie dwóch śrub. Stanowi to korzyść w przypadku, kiedy ramie zostanie np. przypadkowo uszkodzone, i pozwala maszynie błyskawicznie wrócić do pracy. Przekładnia karuzeli jest konstrukcją szczelnie zamkniętą, odporną na działanie czynników zewnętrznych, natomiast mechanizm, którego centralną część stanowi koło zębate o dużej średnicy, pracuje w płynnym smarze, zapewniającym jego długotrwałą i niezawodną pracę.

Bezpieczny transport

Dojazd na pole z maszyną o znacznych gabarytach może stwarzać spore trudności. Konstruując zgrabiarkę TOP 962 C, inżynierowie firmy Pöttinger wzięli to pod uwagę. Demontaż czterech ramion i hydrauliczne złożenie karuzel redukuje wysokość maszyny do 4 m, a ryzyko jej uszkodzenia podczas spotkania z przeszkodą niweluje ich hydrauliczne podniesienie o 60 cm.

Obsługa nowej maszyny jest niezwykle prosta. Wszystkie czynności, tj rozkładanie i składanie, ustalenie poziomu na uwrociach, ustalenie pozycji transportowej czy przestawienie szerokości roboczej zgrabiarki odbywa się z wykorzystaniem zaworów hydraulicznych. Dodatkowo, zgrabiarka wyposażona jest we wskaźnik informujący operatora o szerokości i wysokości roboczej.

W opcji dostępne jest podnoszenie pojedynczych karuzel poprzez naciśnięcie przycisku na sterowniku, a także koło MULTITAST.

Kluczowe cechy

  • dwukaruzelowa maszyna o dużej szerokości roboczej (do 9,6 m)
  • 6-kołowe, przegubowe zawieszenie karuzel, pozwalające na precyzyjne kopiowanie terenu
  • karuzele TopTech Plus z krzywką o dużej średnicy, gwarantującą łagodną pracę i wysoką trwałość
  • wygodne składanie maszyny do pozycji transportowej
Podobał się artykuł? Podziel się!