Nowa seria obejmuje 4 modele (TOP 342, TOP 382, TOP 422 oraz TOP 462). Zgrabiarki wyróżniają się przede wszystkim krótkim 3-punktowym kozłem zawieszenia. Pozwala to na ich agregowanie z ciągnikami o mniejszym udźwigu i masie własnej.

Skuteczne zgarnianie masy przez zgrabiarki TOP zapewnia m.in. układ amortyzujący w którego skład wchodzą amortyzatory tłumiące. Dodatkowo nowe zgrabiarki mogą pracować z wykorzystaniem układu MulitiTast obejmującego dodatkowe koło kopiujące. Koło kopiujące jest niezależnie przesuwane i może być montowane z lewej lub prawej strony zgrabiarki.

W modelach TOP 422 i 462 Pöttinger oferuje krzywkę o średnicy 420 mm i odstęp łożysk w ramionach palców 600 mm. Obydwa mniejsze modele są wyposażone natomiast w krzywkę o średnicy 350 mm. Tor krzywki zapewnia możliwość łagodnego poruszania się ramion oraz ich optymalne obciążenie.

Przekładnia karuzeli jest wypełniona płynnym smarem i nie wymaga żadnych czynności serwisowych. Smarowania wymaga jedynie mechanizm krzywkowy, ale odbywa się ono w bardzo dobrze umieszczonym punkcie od góry krzywek.

W jednokaruzelowych zgrabiarkach Pöttinger TOP zastosowano ramiona z prostymi palcami. Przy czym zewnętrzne pary palców są nieco krótsze i nie zbierają całej masy co skutkuje niższym obciążeniem maszyny.

Wysokość roboczą zgrabiarki ustawia się przy pomocy ręcznej korby. W zależności od ilości paszy i żądanej szerokości roboczej można bezstopniowo regulować również położenie fartuchów pokosu.. Dzięki dużej sprężynie fartuch pokosu można szybko składać do transportu. Jako opcja możliwe jest zastosowanie siłownika hydraulicznego składającego fartuch.

W mniejszych modelach Pöttinger TOP 342 i TOP 382 po złożeniu fartucha uzyskuje się szerokość transportową poniżej 3 m (bez demontażu ramion). W razie konieczności ramiona palców można szybko zdemontować i umieścić w uchwytach.

Standardem w nowych zgrabiarkach Pöttinger są tablice ostrzegawcze i oświetlenie, a także uchwyt na wałek przekazu mocy ułatwiający agregowanie maszyny.

Podobał się artykuł? Podziel się!