Za komfortową kabiną maszyny znajduje się zbiornik mieszczący 4.000 litrów cieczy roboczej oraz belka polowa Super-L o szerokości roboczej do 40 m, pozwalająca osią-gać wydajności powyżej 20 ha na godzinę.

Pantera dysponująca taką samą, chroniącą środowisko techniką oprysku, jaką stosuje się w jednostkach zawieszanych i zaczepianych. Polecany jest szczególnie firmom usługowym oraz największym gospodarstwom towarowym.

To, że w opryskiwaczu Pantera nie tylko technika oprysku, ale także nośnik maszyny pochodzą z własnej produkcji, oceniane jest jako kamień milowy w historii Amazone. W poprzednich modelach serii SF oraz SX wykorzystywany był nośnik budowany przez holenderskiego producenta Agrifac.

Wyposażona w „Speed Spraying do 20 km/h“, Pantera szybko pracuje w polu a na drodze porusza się z prędkością maksymalną 40 km/h. Swoją sprężystość maszyna prezentuje przez hydropneumatycznie amortyzowane podwozie tandemowe, kierowa-nie czterema kołami i prześwit 1,1 m.
W opryskiwaczu zastosowano nowy system zarządzania silnikiem, system aktywnej amortyzacji podwozia a także bezstopniową, automatyczną zmianę rozstawu kół. Inte-ligentna elektronika jest wyróżnikiem koncepcji obsługi z nowymi terminalami Ama-drive i Amatron 3 oraz wyposażeniem do profesjonalnej, chroniącej środowisko natu-ralne aplikacji środków ochrony roślin.

Celem średnioterminowym Amazone jest produkcja powyżej 100 samojezdnych opry-skiwaczy polowych rocznie.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!