Kiepska koniunktura w branży rolnej nie sprzyja rozwojowi rolniczych imprez. Pomimo tego targi Agro Show to ciągle największe w Polsce wydarzenie branżowe o przekrojowej ofercie maszyn i środków produkcji dla rolnictwa. Impreza jest miejscem wielu polskich, a nierzadko i światowych premier. Prezentujemy niektóre z targowych nowinek, o wielu innych przeczytacie lub obejrzycie materiał filmowy n a portalu Farmer.pl.

NOWY DEUTZ-FAHR SERII 6 - WIĘKSZY, CIĘŻSZY, MOCNIEJSZY

Tak w trzech słowach można określić wszystkie nowe ciągniki firmy Deutz-Fahr odświeżonych serii. Nie dziwi więc fakt, że model Agrotron 6180 TTV został tak dobrze wyeksponowany podczas targów Agro Show. Seria 6 błyszczała na tle innych maszyn, za sprawą przyciągającej uwagę stylistyki firmy Giugiaro. Jak dowiedzieliśmy się podczas rozmów z przedstawicielami SDF, nowe wzornictwo ma stopniowo trafiać do pozostałych ciągników marki Deutz-Fahr. Sądząc po ilości osób oglądających nowe maszyny, stanie się to raczej prędzej niż później.

Choć najgłośniej jest o zupełnie nowej przekładni RCshift, oferującej możliwość w pełni programowalnej całkowitej automatyzacji zmiany nie tylko przełożeń (półbiegów), ale także zakresów, SDF odświeżył również przekładnie bezstopniowe TTV, wprowadzając ich nowe, mocniejsze wersje, oczywiście opracowane przez firmę ZF. Było to podyktowane zwiększeniem wymiarów i masy ciągników, które mogą dysponować mocą od 156 do aż 226 KM. Pozytywnym aspektem nowej serii jest również fakt, że w ofercie wciąż pozostał dobrze znany, klasyczny powershift znany z poprzedniej generacji.

Ciekawe zmiany zaszły również z przodu ciągnika. Nowa seria 6 dostała wzmocnioną amortyzowaną progresywną oś przednią z systemem usztywniającym, który dba o poprawne prowadzenie maszyny w każdych warunkach. Nie można również zapomnieć o zmianach ekologicznych. W celu spełniania normy Tier 4f postawiono na kombinację filtra cząstek stałych, układu SCR oraz EGR, którego wcześniej w silnikach serii 6 nie było.

NOWA PRASA STAŁOKOMOROWA JOHNA DEERE’A F441M