Rauch specjalizuje się w technologii nawożenia. Firma Kuhn jest dystrybutorem rozsiewaczy Rauch w Polsce.

Axmat to system automatycznego wysiewu nawozów, zaprojektowany tak, żeby dostosowywał się do rodzaju nawozów i pożądanej szerokości wysiewu. Rauch podkreśla, że jest to pierwsze tego typu zautomatyzowane rozwiązanie na świecie.

Wysoka precyzja wysiewu nawozów została osiągnięta poprzez wykorzystanie czujników emitujących mikrofale. System Axmat pozwala na automatyczne dostosowywanie się siewnika do warunków pogodowych, rodzaju nawozu, jego dawki i pożądanej szerokości roboczej maszyny bez żadnego kontaktu z operatorem. Nie potrzebuje także przeprowadzać testów rozsiewu na polu, które precyzowałyby ustawienia rozsiewacza. Axmat ciągle „czuwa" i sam dostosowuje automatycznie swoje ustawienia.

Nowość z Rauch pozwala - jak zapewnia producent - do optymalizacji kosztów nawożenia, poprawia wydajność zabiegu, a także chroni glebę i w konsekwencji środowisko naturalne przed niepotrzebnie wysokim nawożeniem i w konsekwencji odpływem związków biogennych.

Testy Axmat prowadził francuski instytut IRESTEA.

Rozsiewacze Rauch z systemem Axmat nie są jeszcze dostępne w sprzedaży w Polsce. Nowa technologia zostanie po raz pierwszy zaprezentowana podczas targów Agritechnika w Hanowerze, które odbędą się od 12 do 16 listopada br.

Rauch zdobył wiele międzynarodowych nagród. Jest posiadaczem ponad 150 patentów, które świadczą o potencjale jego innowacyjności.

Firma została założona w 1921 roku i od trzech pokoleń pozostaje rodzinnym przedsiębiorstwem.

Podobał się artykuł? Podziel się!