Choć w styczniu New Holland nieco stracił do konkurencji, w drugim miesiącu powrócił na pierwszą pozycję podium. Zarejestrowano 171 nowych maszyn tego producenta (o 17 proc. mniej niż przed rokiem).

Marka Zetor zajęła drugą pozycję. Czeskiemu producentowi udało się w lutym sprzedać 151 ciągników (o 13 proc. mniej niż lutym ubiegłego roku).

Trzecie miejsce przypadło ciągnikom John Deere, których zarejestrowano 101 sztuk. W porównaniu do analogicznego miesiąca z roku ubiegłego producent zielonych maszyn stracił 41 proc.

W zestawieniu jest jednak kilka marek które zyskały. Japońska Kubota sprzedała o 139 proc. więcej niż przed rokiem - 74 ciągniki. Dzięki temu marka ulokowała się na szóstej pozycji w zestawieniu.

Do góry idzie również Case IH. Producent poprawił ubiegłoroczny wynik sprzedaży o 16 proc i zajął czwarte miejsce. Różnica między trzecią i czwartą lokatą wynosi już tylko 13 ciągników.

Luty to kolejny miesiąc, w którym Major 80 jest najczęściej wybieranym modelem. W tym miesiącu zarejestrowano 39 sztuk tego modelu. Podobnie jak przed miesiącem, drugie miejsce zajął model Proxima 90. Tym razem sprzedano 32 takie ciągniki (o 34 proc. więcej niż przed rokiem). Na trzecim miejscu z 26 sprzedanymi maszynami oznaczonymi jako 675DT ulokował się Farmtrac.

Najlepsza sprzedaż na Mazowszu nikogo już nie dziwi. W lutym zarejestrowano tam 237 nowych maszyn (o 3 proc. więcej nie w roku ubiegłym). Jeden ciągnik mniej niż przed rokiem sprzedano w Wielkopolsce. Łącznie wielkopolanie zarejestrowali 124 ciągniki.

Pierwszą trójkę zamyka województwo Podlaskie, które ma na koncie 85 maszyn (spadek o 17 proc. w porównaniu do lutego 2013 roku). Największy wzrost sprzedaży odnotowano na Warmii i Mazurach. Zarejestrowano tam 11 maszyn więcej niż przed rokiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!