Wymagania jakie konstruktorzy postawili przed nową generacją pługów Master to przede wszystkim sprostanie coraz większej mocy nowoczesnych cianików.

- Od pługów wymagana jest coraz większa rezerwa mocy. Jest to odpowiedź na wyposażanie gospodarstw w coraz większe i mocjniejsze ciagniki - powiedział Artur Szymczak, dyrektor Kuhn Maszyny rolnicze.

Aby wytrzymać duże obciążenia w konstrukcji pługów wprowadzono szereg zmian mających na celu wzmocnienie ich konstrukcji. Pierwszym elementem łaczącym narzędzie z ciągnikiem jest mocniejsza głowica i jednolity, kuty łącznik górny.

W pługach z zabezpieczeniem śrubowym zwiększona został siła wyzwalania zabezpieczenia: z 3200 na 4200 kg. W modelach Vari Master 183 zwiększono również o 20 proc. siłę zabezpieczenia hydraulicznego non-stop.

Dzięki wzmocnieniu konstrukcji, maksymalna dopuszczalna moc ciągnika w zależności od modelu pługa została zwiększona od 10 do 20 proc.

Nowym elementem są bezobsługowe filtry przy koncówkach przewodów hydrauliczncych, które są często ubrudzone. Mają one na celu oczyszczanie oleju żeby nie doszło do zatarcia kluczowych, drogich w wymianie elementów hydraulicznych.

Artur Szymczak ma dobrą wiadomość dla potencjalnych kupujących co do ceny nowej generacji pługów. - Cena detaliczna nowych pługów pozostanie na podobnym poziomie. Udało się to osiągną m.in. dzięki zastosowaniu nowych technologii produkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!