Z przodu Fenixa, pod zbiornikiem na nasiona o pojemności 700 litórów, może być umieszczone bierne lub aktywne narzędzie uprawowe. Umiejscowienie zbiornika nad narzędziem pozwoliło na przeniesienie środka ciężkości do przodu, blisko ciągnika, dzięki czemu do współpracy z 3-metrowym agregatem uprawowo-siewnym wystarczy maszyna o mocy 120 KM.

Pneumatyczny układ wysiewu pozwala na ustalenie dawki od 1,8 do 390 kg/ha. Nasiona do sekcji wysiewających są dostarczane wraz z tłoczonym przez turbinę powietrzem specjalnymi, falistymi rurami. Do wyboru są redlice stopkowe lub talerzowe dwutarczowe tzw. przemienne-samoczyszczące, które dodatkowo można wyposażyć w zespół dogniatająco-kopiujący (utrzymywanie zadanej głębokości siewu w różnych warunkach glebowych, dogniatanie ziarna - szybsze i wyrównane wschody).

Do wyboru są dwa agregaty: bierny - wyposażony w wał strunowy trzy rzędy zębów typu SV oraz wał Packera lub aktywny typu cyklotiler (noże pionowe) z lekką broną aktywną i wałem Packera.
W standardowym wyposażeniu Fenixa znajdziemy m.in. system zakładania ścieżek technologicznych, hydrauliczny przerzutnik znaczników przejazdowych i elektroniczny sterownik.

Podobał się artykuł? Podziel się!