Jedną z zaprezentowanych nowości firmy Agro Masz był pneumatyczny rozsiewacz poplonów SP 200, którego nazwa odwołuje się do pojemności zbiornika na nasiona (200 l). Jest to nowość, która ze względu na przystępną cenę wzbudziła duże zainteresowanie. Dostępne są dwie wersje: z kołem kopiującym za 5200 zł netto i ze sterowaniem w oparciu o sygnał GPS za 5700 zł netto.

W obu przypadkach dawka wysiewu będzie proporcjonalna do prędkości jazdy. Dawka wysiewu sterowna jest również elektronicznie, a cały rozsiewacz waży tylko 80 kg. 8 wyjść przewodów pneumatycznych pozwala montować siewnik na bardzo szerokich maszynach.

Rozsiewacza SP 200 ma duże szanse na sukces gdyż podobne urządzenia zachodniej konkurencji kosztują blisko dwukrotnie więcej. Z punktu widzenia rolników propozycja jest ciekawa gdyż pneumatyczny siewnik poplonów jest znacznie precyzyjniejszy niż siewniki tarczowe.

Na stoisku firmy Agro Masz można było zobaczyć również prototypowy rozsiewacz do wapna i nawozów Rewo 8200. Jest to maszyna, której dokładne dane eksploatacyjne nie są jeszcze znane.

Wiadomo jedynie, że ma skrzynię o pojemności 8200 l i gumową taśmę do transportu nawozu. Napęd taśmy jest uzależniony od koła jezdnego. Zsuwający się na dwie tarcze nawóz będzie dodatkowo kruszony specjalnymi ciężkimi łańcuchami. Można zakładać, że wersja produkcyjna, podobnie jak inne maszyny firmy, będzie miała przystępną cenę.

Podobał się artykuł? Podziel się!