W dniu 24.07.2014 zmarł Heinz Poettinger, który przez ponad 70 lat pracował na rzecz firmy Pottinger. Jest to ogromna strata dla pracowników firmy oraz rodziny. To właśnie na nich skupiała się głównie Jego uwaga.

Heinz Poettinger urodził się 18 sierpnia 1924 roku, jako ostatni z czwórki synów. Już w dzieciństwie wykazywał ogromne zainteresowanie maszynami rolniczymi. Po ukończeniu nauki zdecydował się na staż w fabryce w miejscowości Aistersheim. Kontynuował go w siedzibie głównej fabryki młynów i pras do owoców w Grieskirchen. Młody Heinz uzyskał wówczas tytuł montera.

Jego kariera rozwijała się dalej w odlewni, którą Heinz się zafascynował. W międzyczasie zajmował się również hydrauliką oraz wodociągami. Pozwoliło to na zdobycie technicznej wiedzy oraz uzyskanie tytułu mistrza rzemieślnictwa od montażu instalacji wodnych i gazowych.

W roku 1956 wspólnie z braćmi Hansem i Aloisem, Heinz przejął jako trzecie pokolenie firmę Poettinger. Pierwszy krok milowy bracia uczynili już w roku 1960, w którym wyprodukowano nową przetrząsarko-zgrabiarkę.

Kolejne kroki podjęte przez Heinza Poettingera i Jego braci, związane m.in. z produkcją sieczkarni do kukurydzy Mex zmechanizowały oraz zrewolucjonizowały rolnictwo na całym świecie. W latach 70. rozpoczęła się ekspansja firmy na rynki zagraniczne. Mimo rozwoju firmy zachowała ona jednak charakter rodzinny, opierając się głównie na fundamentach jedności i innowacyjności.

W roku 1991 działalność firmy przekazana została czwartemu pokoleniu Poettinger. Sam Hainz pełnił jednak rolę jednej z najważniejszych osób w przedsiębiorstwie aż do roku 2012. Łącznie przepracował w nim ponad 70 lat.

Prywatnie Heinz był zapalonym atletą i sportsmenem. Wygrał kilkanaście regionalnych zawodów sportowych. Swoje życie poświęcał także działalności charytatywnej wspierając szereg organizacji. W wolnej chwili poświęcał się także malarstwu.

Pracownicy firmy Poettinger z głębokim żalem żegnają człowieka, który darzył ich prawdziwymi uczuciami. Jednocześnie zamierzają z ogromną ambicją, z której słynął Heinz, kontynuować Jego wizję.

Podobał się artykuł? Podziel się!