PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ponad 30 proc. rynku przyczep ma Pronar

Ponad 30 proc. rynku przyczep ma Pronar

Ostatni miesiąc to wzmożona sprzedaż przyczep niemal przez wszystkich producentów. Na szczycie podium jest tradycyjnie Pronar z wynikiem dwukrotnie wyższym niż kolejna firma na liście – Metaltech.Tradycyjnie już, na najwyższym stopniu podium zameldował się Pronar. W tym miesiącu zarejestrowano 361 przyczep pochodzących od producenta z Narwi. To aż o 40 proc. więcej niż w czerwcu. W porównaniu z lipcem 2013 roku sprzedaż Pronaru wzrosła o 10 proc. - podaje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

Na drugim miejscu, podobnie jak przed miesiącem, uplasował się Metaltech. Tym razem producent z Mirosławca sprzedał 168 nowych przyczep (o 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego).

Tuż za wiceliderem, ze stratą siedmiu sztuk, ulokował się w lipcu Metal-Fach. Taki rezultat, w porównaniu rokiem poprzednim, oznacza dla producenta z Sokółki wzrost sprzedaży o 39 proc.

Powodzeniem cieszyły się również przyczepy producentów spoza pierwszej trójki. Wielton i Zasław wypuścili na rynek odpowiednio 96 i 95 nowych przyczep rolniczych.

Lipcową sprzedaż napędzały przyczepy duże, przede wszystkim te o ładowności 10-13 ton. Zarejestrowano ich aż 384 sztuki (o 127 sztuk więcej niż w czerwcu i 13 sztuk mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego).

Drugie pod względem popularności - 204 rejestracje - okazały się w lipcu przyczepy o tonażu 13-17 ton. Jest to wynik o jedną sztukę lepszy, niż ten osiągnięty w poprzednim roku. Biorąc jednak pod uwagę dane z czerwca, sprzedaż w tym segmencie wzrosła o 92 proc.

Nieco gorzej sprzedawały się w lipcu przyczepy o ładowności 8000-8999kg. Łącznie zarejestrowano ich 197 sztuk (o 81 jednostek więcej niż w lipcu 2013 roku).

Podobnie jak w czerwcu, tak i w lipcu, przyczepy najlepiej sprzedawały się Wielkopolsce. W tym miesiącu licznik rejestracji zatrzymał się tam na 195 sztukach (o 64 więcej niż przed rokiem).

Z drugiego miejsca, poza podium, spadło województwo mazowieckie. Jego miejsce zajęło w lipcu Lubelskie, gdzie sprzedano 125 nowych przyczep.

W województwie łódzkim, które w tym miesiącu wskoczyło na trzecią lokatę, zarejestrowano 117 sztuk (o 48 więcej niż w lipcu 2013 roku).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • jan 2014-08-12 13:43:59
    Kupiłby nowo przycypę ale pszenica po 65 złotych tak więc zostało jedynie pomażyć
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!