Maszyna jest wyposażona we wszystkie narzędzi potrzebne do optymalnego rozbicia brył, zniwelowania głębokich bruzd i pocięcia resztek pożniwnych oraz zmieszania ich z glebą. Dzięki temu zapewniona jest jakość uprawy prowa-dzonej na glebach twardych i suchych.          

Włóka Crossboard, która skutecznie niweluje głębokie bruzdy, składa się z wielu zębów uprawowych wykonanych ze specjalnej stali sprężynowej. Na końcach zębów znajdują się zakrzywione końcówki uprawowe, które w razie potrzeby można wymienić. Zęby włóki mogą być połączone listwą stabilizującą wykonaną z stali o wytrzymałości na rozciąganie przekraczającej 1100 N/mm2.         

Agregat Carrier 925 wyposażono w elektryczną blokadę głębokości roboczej, co oznacza, że po wykonaniu nawrotu i opuszczaniu narzędzi do pozycji roboczej mo-żemy mieć pewność, że uprawa będzie prowadzona na tej samej głębokości.

Zarówno głębokość roboczą talerzy uprawowych i kąt nachylenia zębów włóki Crossboard można ustawiać z kabiny ciągnika za pomocą układu hydraulicznego. Podczas uprawy ścierniska włókę można złożyć i unieść.

Wytrzymały wał uprawowy z pierścieni wykonanych ze stali utwardzanej konsoli-duje glebę i z dużą siłą wgniata w nią resztki pożniwne. Dzięki zastosowaniu pier-ścieni o specjalnym kształcie wał nie tylko uprawia wierzchnią warstwę gleby, ale także intensywnie rozdrabnia grudy gleby i miesza z nią słomę. Podobał się artykuł? Podziel się!