Prasa silosująca BUDISSA BAGGER przeznaczona jest dla dużych gospodarstw rolnych i rolniczych przedsiębiorstw usługowych, magazynujących rocznie min. 5.000 ton pasz. Łączy w sobie dużą wydajność (75-125 t/h), uniwersalność (możliwość zakiszania traw, lucerny, GPS, LKS, CCM, kiszonki z kukurydzy, gniecionego i śrutowanego ziarna kukurydzy, prasowanych wysłodków buraczanych) oraz łatwość obsługi. W prasie silosującej opcjonalnie mogą być zamontowane wymienne tunele (1,95 m, 2,4 m, 2,7 m, 3,0 m), co pozwala na zakiszanie szerokiej gamy pasz w rękawach foliowych o różnej średnicy.

W skład wyposażenia maszyny silosującej wchodzi m.in. podwozie transportowe, kosz zasypowy, przenośnik ślimakowy oraz tunel o średnicy 3,00 m. Pakowanie substratów do rękawa odbywa się poprzez przenośnik ślimakowy o średnicy 0,4 m, który napędzany jest bezpośrednio przez wałek przekaźnika mocy, bez przekładni. Farm BAGGER osiąga wydajność techniczną nawet do 300 t/h. Załadunek materiału odbywa się poprzez ładowacz czołowy.

Dzięki specjalnej konstrukcji układu jezdnego Farm BAGGER może być bez problemu transportowany po drogach publicznych, z zachowaniem dozwolonej szerokości transportowej 2,55 m.

Prasa i maszyna silosująca zostaną zaprezentowane przez firmę BAG Polska Sp. z o.o. na poznańskich targach FARMA 2011. Podobał się artykuł? Podziel się!