PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Prasoowijarka na medal

Prasoowijarka na medal

Lely Welger RPC 245 Tornado to najkrótsza i najbardziej kompaktowa prasoowijarka na Świecie z tradycyjnym stołem do owijania folią. Maszynę wyróżniono złotym medalem Polagra Premiery 2012.Lely Welger RPC 245 Tornado to prasoowijarka stałokomorowa . Maszyna oparta jest na dobrze znanej prasie Lely Welger RP 245 Profi. Została wyposażona w bezkrzywkowy podbieracz szerokości 2,25 m, 25 noży tnących, rotor Profi o średnicy 800 mm, a także opatentowany przez Lely system opuszczanej i amortyzowanej podłogi kanału tnącego HydroFlex Control.

Obsługa Tornado odbywa się za pomocą sterownika dotykowego ProLink z kabiny operatora. Komora prasująca została zbudowana z bezszwowych walców PowerGrip wykonanych z rur o grubości ścianki 3,2 mm. Prasoowijarka Lely Welger RPC 245 Tornado posiada na całym obwodzie – zarówno od strony napędowej, jak i od strony nienapędzanej –wytrzymałe czopy walców o średnicy 50 mm. Cechą mocnej konstrukcji są także dwurzędowe, kulkowe łożyska smarne, które są w stanie znieść olbrzymie obciążenia powstające w trakcie formowania bel sianokiszonki.

Do owijania bel maszyna używa specjalnego pierścienia, wyposażonego w dwa aparaty owijające folią. Budowa i umiejscowienie owijarki zapewnia szybki transfer beli, na stół owijarki. Lely szczyci się tutaj najkrótszym czasem przenoszenia beli z komory na stół owijający. Jest on nawet do trzech razy krótszy niż u innych producentów zachodnich i wynosi około 6 sekund.

Cechą pras Lely jest uzyskiwanie najwyższych gęstości sprasowanej beli, przekraczających często wartości uzyskiwane w prasach zmiennokomorowych konkurencji.
Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!