Marka McCulloch wywodzi się z USA. Założył ją Robert Paxton McCulloch w 1943 r. produkcując niewielki silniki spalinowe. Z czasem firma zaczęła zyskiwać na popularności, a produkty tej marki zaczęto montować również w samochodach, a nawet samolotach.

W 1999 r. europejski odział firmy z siedzibą we Włoszech wykupiła Husqvarna, po czym 9 lat później przejęła całą firmę. McCulloch jest znany w Europie od lat, oferowany w sklepach ogrodniczych i marketach ogrodniczo-budowlanych. Te sieci dystrybucji zostaną w dalszym ciągu dla marki utrzymane, ale czarno-żółte produkty będą oferowane także w salonach firmowych Husqvarny.

- McCulloch jest marką oferowaną w kategorii premium obok produktów Husqvarny i Gardeny - mówi Krzysztof Wardęga, dyrektor generalny Husqvarna Polska. - Jest to produkt z wysokiej półki jakościowej, ale raczej do użytku prywatnego, przydomowego. Cena sprzętu McCulloch jest generalnie niższa na przykład od Husqvarny, które to produkty są klasyfikowane do użytku profesjonalnego - dodaje.

W palecie maszyn McCulloch można znaleźć narzędzia napędzane silnikami spalinowymi, takie jak: pilarki, kosiarki ogrodowe i różnego rodzaju ktraktory i ridery, kosy spalinowe, dmuchawy do liści, nożyce do żywopłotów itp.

Firma może pochwalić się sporym doświadczeniem w produkcji narzędzi zasilanych silnikami spalinowymi. Milowym krokiem firmy była wyprodukowana pierwsza na świecie pilarka napędzana silnikiem spalinowym. Obsługiwały ją dwie osoby. Dużym wyczynem było wyprodukowanie w dugiej połowie XX w. pilarki o masie niespełna 5 kg, która nawet na miarę dzisiejszych czasów pozostaje nowoczesnym narzędziem.

Podobał się artykuł? Podziel się!