Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Poettinger wprowadza na rynek nowe modele w wersji kombi: Europrofi 4510, 5010 i 5510. Zupełnie nowe przyczepy Europrofi są wyposażone w 39 noży, co ma zagwarantować jeszcze większą wydajność i elastyczność zastosowania.

W nowych modelach przyczep pozostawiono m.in. takie rozwiązania jak wychylenie belki nożowej „Easy Move" ale z zupełnie nowymi podwójnymi nożami z indywidualnym zabezpieczeniem.

Z zapotrzebowaniem mocy na poziomie od 130 do 220 PM Europrofi combiline jest tak samo lekkia w uciągu, jak poprzedni model. Aby zapewnić najlepsze kopiowanie terenu i jednocześnie zbiór czystej paszy, w nowym modelu pozostawiono na sprawdzony, 6-rzędowy wahliwy podbieracz z dwustronnym sterowaniem krzywką.

Nowym rozwiązaniem jest blacha uderzeniowa jak również dodatkowa rolka koła kopiującego. Umieszczono ją centralnie, z tyłu podbieracza, aby dodatkowo poprawić dopasowywanie się do powierzchni pola.

Prowadzenie w równoległoboku dodatkowej rolki koła kopiującego, jak również niezależna praca przednich kół kopiujących są charakterystycznymi rozwiązaniami austriackiej firmy. Gwarantuje to utrzymanie wahliwego zawieszenia podbieracza. Rolka koła kopiującego może być podniesiona do 50 mm w górę. Efekty zastosowania takiego systemu widać przede wszystkim w bardzo mokrych warunkach pracy, gdy ślad ciągnika jest głęboki. Nowa rolka koła kopiującego będzie dostępna od jesieni 2013 we wszystkich modelach rotorowych Pöttinger.

Napęd rotorowy stanowi zamiast łańcucha boczna przekładnia czołowa dopasowana do mocy do 220 KM. Napęd odbywa się przez jednostronny szerokokątny wałek przegubowy, którego zabezpieczenie zmieniono na 1800 Nm. W ten sposób nowy Europrofi combiline dysponuje o 11 procent większą wydajnością napędu i o 20 proc. większa przepustowością - w kombinacji z mniejszym nakładem na prace konserwacyjne.

Wydajny rotor załadunkowy wyposażony w osiem rzędów palców ( średnicy 800 mm), 25 mm grubości skrobaki i asymetryczne uporządkowane noże.

Nowy układ cięcia Eirp[rpfo tnie na odcinki krótsze od poprzedniego o 15 proc. Jako wyposażenie dodatkowe w ofercie jest opatentowany podwójny nóż o dwukrotnie dłuższym okresie eksploatacji.

Podłoga rusztowa została obniżona z przodu o 150 mm. Dzięki temu było możliwe założenie ogumienia 710/45R22,5 przy którym przyczepa stoi prosto. Łańcuch podłogi został wzmocniony i jego grubość wynosi teraz 10 mm.