Rozbudowa istniejącej fabryki to reakcja firmy na spore zainteresowanie maszynami komunalnymi, które są jedną z coraz mocniejszych gałęzi Pronaru. W siemiatyckim oddziale, jednym z siedmiu należących do podlaskiej firmy dotychczas powstawało około 200 podzespołów i gotowych urządzeń, w tym m.in. pługi, odśnieżarki, posypywarki, wysięgniki wielofunkcyjne do ciągników, kosiarki, ale również maszyny do recyclingu, takie jak: mobilne rozdrabniacze wolnoobrotowe i przesiewacze bębnowe.

Prace nad powiększeniem fabryki rozpoczęto w grudniu 2015 roku. Większą część robót budowlanych wykonali pracownicy Pronaru, którzy byli odpowiedzialni m.in. za podłączenie sieci elektrycznej, doprowadzenie wody czy zadbanie o system ogrzewania. Dotychczasową  powierzchnię produkcyjną powiększono niemal dwukrotnie – o dodatkowe 21 tys. m2.  Cała fabryka znajduje się na powierzchni 4,5 ha. W hali, która obecnie jest jedną z największych w Polsce pracę otrzyma 250 osób, wcześniej zatrudniono w niej 170 osób.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy wcześniej do użytku została oddana całkowicie nowa fabryka w Hajnówce, gdzie na obszarze ponad 18 tys. m2 wytwarzane są komponenty układów jezdnych. Powiększono także niemal dwukrotnie oddział w Narewce, w której produkowane są maszyny rolnicze i tarcze do kół.

Poprzedni rok Pronar zakończył z bardzo dobrym wynikiem eksportowym. Jego produkty trafiają do 60 krajów na całym świecie, w tym m.in. do Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Australii, Rosji, Nowej Zelandii oraz także do krajów afrykańskich. Ponadto w Niemczech odnotowano 24 procentowy wzrost sprzedaży przyczep, które są jednym ze sztandarowych produktów firmy.

Czytaj więcej: Przyczepy Pronaru jednymi z najpopularniejszych w Niemczech

 

Podobał się artykuł? Podziel się!