Różnorodność maszyn o mocy 60- 70 KM najlepiej obrazuje ich rozpiętość cenowa - od 60 do ponad 300 tys. zł (wszystkie ceny w kwocie netto). Wynika ona przede wszystkim z różnicy w parametrach technicznych, konstrukcji, ale również wyposażenia standardowego i możliwości konfiguracyjnych, które pozwalają na dostosowanie maszyn do indywidualnych wymagań gospodarstw, które bardzo się od siebie różnią.

W wielu średnich i dużych gospodarstwach maszyny o mocy 60-70 KM będą służyły tylko do wykonywania lekkich prac, np. z ładowaczem czołowym. Warto zatem zwrócić uwagę na możliwość dociążenia tyłu ciągników, a także rozstaw osi (musimy wybrać kompromis pomiędzy zwrotnością a stabilnością zestawu). Niewątpliwym atutem w takich pracach będzie rewers bezsprzęgłowy. W przypadku gospodarstw kilkunastohektarowych ciągniki o wspomnianej mocy, pełniąc rolę maszyn podstawowych, muszą wyróżniać się z kolei wyższym udźwigiem TUZ czy masą. Dobrze, jeśli wybrana maszyna będzie przy tym wyposażona w kabinę, która zapewni wysoki komfort podczas dłuższej pracy.

Spore wymagania w stosunku do ciągników 60-70-konnych będą stawiane także przez rolników, dla których ciągnik, współpracując z wozem paszowym, będzie podstawowym narzędziem do codziennego przygotowania i zadawania pasz. W tym przypadku znaczenie mają wymiary, ale również sposób załączania wałka - na pewno przyda się WOM obsługiwany przyciskiem na błotniku. Może warto również w takim przypadku wybrać wersję z ramą ochronną zamiast pełnej kabiny. Pozwoli to na zaoszczędzenie kwoty około 10 tys. zł, a poza tym łatwiej będzie zająć pozycję w fotelu operatora. Jeśli już zdecydujemy się na wersję z pełną kabiną, zadbajmy o to, aby była to kabina z wydajną klimatyzacją, która uchroni nas przed ograniczeniem widoczności wskutek zaparowania szyb po wjeździe do budynku inwentarskiego, lub będzie chociaż wyposażona w uchylne przednie okno.

W przypadku gospodarstw o zdywersyfikowanej produkcji, która obejmuje np. uprawę warzyw, na znaczeniu zyskują stopień rozbudowania układu hydraulicznego, możliwości konfiguracyjne ogumienia czy rodzaj przekładni.

Niezależnie od rodzaju prowadzonej produkcji każdy z rolników poszukuje maszyny bezawaryjnej. Niestety, takie ciągniki trafiają się rzadko - warto zatem przeanalizować oferty producentów w zakresie serwisowania i gwarancji na maszyny. Większość zestawionych maszyn ma gwarancję roczną, rzadziej dwuletnią, ale zdarzają się również specjalne akcje promocyjne oferujące dłuższe gwarancje.