PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Przez Paryż do Afryki

Przez Paryż do Afryki

Autor: farmer.pl/K.Hołownia

Dodano: 27-02-2013 08:32

Tagi:

Targi SIMA to dla wielu producentów maszyn droga do zbytu swoich produktów na rynki pozaeuropejskie.-Warto było przyjechać na targi, ponieważ do Francji - z racji swoich wcześniejszych wpływów kolonialnych - przyjeżdża wielu gości m.in. z Afryki. Właśnie dzięki temu liczymy, że uda nam się przez Paraży trafić na rynek Afrykański, który zalicza się do wschodzących, coraz mocniejszych - mówi Paweł Kunda, specjalista do spraw eksportu w firmie Farmer Sp. z o.o. - Oczywiście jesteśmy także otwarci na Francję. Aktualnie poszukujemy dealerów maszyn także tutaj - dodaje.

Chęć eksportu ciągników do krajów Afryki jest związana również z tamtejszymi, mniej restrykcyjnymi wymogami co do norm emisji spalin. Ale jak podkreśla Paweł Kunda, w ofercie firmy z Sokółki wszystkie modele ciągników są także dostępne w wersjach spełniających wszystkie unijne normy. Ciągniki na rynek afrykański są tańsze, bo mają silniki z niższą niż wymaganą w Europie normą spalin. Cena ciągników w tym samym zakresie mocy różni się w zakresie 10-15 proc.

- Mamy bardzo dużo gości z Algierii, RPA, Iranu, Iraku, Taiwanu, a nawet z Japonii. Targi są bardzo międzynarodowe, zainteresowanie maszynami jest bardzo dużo. Czy przyjedziemy tu za dwa lata? Ogólnie udział w targach jest drogi, ale zobaczymy po targach jakie będą efekty uczestnictwa w imprezie - podsumowuje Kunda.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • Marcin 2013-02-28 15:14:25
  Mam model F10244 C1(105KM)z silnikiem MMZ.W remonty władowałem przeszło już ponad 20 tyś zł .Pękła mi obudowa sprzęgła ,2 razy sprzęgło robione na gwarancji.Ostrzegam wszystkich nowych właścicieli którzy bija się z myślą czy go kupic lepiej dać więcej i kupić Zetora czy to Proximę albo Forterre albo jakaś zachodnia używkę.Piotrek umie bardzo dobrze użytkować ciągnik i kupiłem rok temu nowego Jelenia 6830.A o Farmerze to warto przeczytać na forum PPR albo Agrofoto
 • piotrek 2013-02-28 14:59:24
  a co nie umiesz użytkować ciągników to zmień branże

  jak cie stać to kup FENDT lub JOHN DEERE i jak się bedą psuły to też tak pisz
 • leśny 2013-02-28 12:58:44
  Tak? A co się z nim dzieje?
 • Marcin 2013-02-28 11:47:17
  Mam ten traktor i nie Życzę najgorszemu wrogowi
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!