Uroczystość wręczenia nagród Dnia przedsiębiorczości 2011 odbyła się 10 stycznia w Pałacu Prezydenckim. Oprócz nagrody w ww. projekcie, narewski przedsiębiorstwo zostało również uznane za „Najaktywniejszą firmę” na Podlasiu.

Podczas Gali zostały wręczone statuetki i dyplomy dla najaktywniejszych uczestników projektu. Znalazły się wśród nich 24 szkoły oraz 28 firm, urzędów i instytucji. Nagrody wręczali m.in. podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka i doradca Prezydenta RP Henryk Wujec. Projekt jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Wśród nagrodzonych instytucji, oprócz Pronaru na Podlasie nagroda powędrowała do „Najaktywniejszej szkoły”, którą okazał się Zespół Szkół nr 3 im. S. W. Reymonta w Bielsku Podlaskim.

W programach Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która jest organizacją non profit, udział wzięło niemal 4,5 mln uczniów.

„Dzień przedsiębiorczości” to ogólnopolski program jednodniowych praktyk, podczas których uczniowie poznają pracę w wymarzonych przez siebie zawodach. W VIII edycji „Dnia przedsiębiorczości” wzięło udział ponad 47 tys. uczniów z 652 szkół ponadgimnazjalnych oraz ponad 47 tys. wolontariuszy z 19 tys. instytucji i firm.  

Najbliższy „Dzień przedsiębiorczości" odbędzie się po raz dziewiąty 22 marca 2012 r. Ideą przedsięwzięcia jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy. Podobał się artykuł? Podziel się!