PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rejestracje nowych ciągników – większa sprzedaż w maju

Rejestracje nowych ciągników – większa sprzedaż w maju Liderem sprzedaży w maju został John Deere, fot. John Deere.

W maju 2015 zarejestrowano 1425 nowych ciągników. To wynik o 8 proc. wyższy od kwietniowego i  o 4 szt. więcej niż w analogicznym okresie 2014 r.Jak informuje agencja Martin&Jacob, w maju br. sprzedaż nowych ciągników rolniczych nieznacznie wzrosła. Zarejestrowano 1425 maszyn, co jest wynikiem lepszym od osiągniętego w maju 2014 r. Mimo to, od początku roku zarejestrowano o 13 proc. nowych ciągników mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Rok 2015 nie rozpoczął się dobrze dla producentów ciągników rolniczych. Od początku roku rynek nie rozwijał się zgodnie z ich oczekiwaniami. Nawet marzec, który zwyczajowo przynosił ożywienie, w tym roku nie napawał optymizmem. Długo oczekiwaną zmianę przyniósł dopiero maj, w którym po raz pierwszy w tym roku sprzedaż osiągnęła ubiegłoroczny poziom. Stało się to możliwe za sprawą uruchomienia wypłat w ramach zaległego PROW. Wszystko wskazuje na to, że również czerwiec przyniesie nam dobre wieści z rynku – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.

Liderem sprzedaży na rynku w maju został John Deere. Amerykański koncern sprzedał 256 nowych ciągników, czyli o 38 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2014 i 11 proc. więcej niż w kwietniu br. Od początku roku zarejestrowano 915 zielono-żółtych ciągników, co daje blisko 17 proc. udział w rynku i jednocześnie pierwsze miejsce w ogólnym zestawieniu  producentów.

Na miejscu drugim ulokował się New Holland, który w maju sprzedał 247 ciągników, czyli o 7 proc. mniej niż przed dwunastoma miesiącami. Podium ze stratą 68 sztuk do lidera zamyka Zetor. Taki wynik oznacza dla czeskiego producenta, w porównaniu z majem 2014, wzrost sprzedaży o 31 proc.

Najczęściej wybieranym modelem ciągnika w maju był Zetor Major 80 – rejestrowano go aż 40 razy.  Na miejscu drugim znalazł się popularny "sadownik" marki Kubota – model L5040 (31 szt.). Podium wśród modeli, z wynikiem 29 rejestracji, zamyka Farmtrac 675DTN.

Nowe maszyny najczęściej trafiały do gospodarstw w województwie wielkopolskim. Zarejestrowano tam 316 nowych ciągników rolniczych, a więc o 41 proc. więcej niż w kwietniu i aż o 119 proc. więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Na drugim miejscu z wynikiem 223 rejestracji ulokowało się Mazowsze. Przysłowiowe pudło ze 192 rejestracjami zamyka Lubelszczyzna. 


Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.225.31.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!