Rodzinne przedsiębiorstwo obchodzi w tym roku 130 urodziny. Prognozy na obroty handlowe w 2013 r. są pozytywne. - Tak długo, jak przewidywany jest rozwój, Amazone będzie rosnąć. Naszym najbliższym celem jest osiągnięcie obrotów na poziomie 500 milionów euro - mówią właściciele firmy, Christian Dreyer i dr. Justus Dreyer.

- Przy wszystkich sukcesach przykładamy ogromną wartość do zdrowego wzrostu - dodają. - Celem nie są „obroty dla samych obrotów", o wiele ważniejsze jest trwałe utrzymanie popytu na maszyny Amazone.

Równolegle do wzrostu obrotów w roku 2012 zainwestowano ogółem 20 mln euro w rozbudowę Amazonen-Werke. Wydatki na badania i rozwój stanowiły około 5 proc. całości obrotów. Liczba pracowników wzrosła do 1,7 tys. Wzrost ten dotyczył przede wszystkim zespołu serwisowego oraz rozwoju elektroniki.

Udział eksportu w 2012 r. wyniósł 80 proc. Najwięksi odbiorcy niemieckich produktów to Niemcy, Francja, Rosja, Polska i Skandynawia. Ponadprzeciętnie wzrosła sprzedaż maszyn Amazone między innymi we Francji, Polsce i Kazachstanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!