Jak powiedział Ludwik Apolinarski z firmy DLG AgroFood organizującej wystawę, frekwencja wśród wystawców jest w tym roku rekordowa. W ubiegłym roku było ich ok. 320, w tym - 352.

Opolagra odbywa się na lotnisku w Kamieniu Śląskim. To dziewiąta edycja wystawy. Swoje stoiska mają tu m.in. producenci pasz, nawozów, środków ochrony roślin i urządzeń.

- Pokazujemy najnowocześniejszy sprzęt rolniczy na świecie. Ze wstępnego rozeznania oceniam, że maszyny zgromadzone na tegorocznej wystawie w Kamieniu Śląskim mogą być warte ponad 1 mld zł - stwierdził Apolinarski.

Swoje stoiska wystawiły również Polskie Towarzystwo Rybackie i Lokalna Grupa Rybacka Opolszczyzna skupiająca 60 producentów ryb z 11 gmin Opolszczyzny. Dlatego zwiedzający targi mogą posmakować smażonych karpi. Prezes Polskiego Towarzystwa Rybackiego Marek Ferlin zwraca uwagę, że choć karpie są dietetyczne, to ich spożycie w Polsce w porównaniu z Europą ciągle jest niewielkie. - Na specjalnym panelu w sobotę będziemy przekonywać, że warto to zmienić - zapowiedział.

Według organizatorów atrakcją tegorocznej Opolagry będzie np. Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego, która rozpocznie się w sobotę. Pokaz nagrodzonych zwierząt ma odbyć się w niedzielę.

Podobał się artykuł? Podziel się!