7950i to najwyższy z modeli sieczkarni John Deere. W maszynie zastosowano szereg zmian konstrukcyjnych w porównaniu z modelami o mocy poniżej 700 KM.  Aby właściwie wykorzystać wprowadzone zmiany i nowe możliwości wyboru głowic tnących, sieczkarnia 7950i posiada dłuższą ramę, mocniejszą oś tylną, napęd na 4 koła ProDrive i od nowa zaprojektowane wzmocnione zwolnice.

O 23 proc. wzmodniono udźwig układu podnoszenia przystawki. Także podzespoły przekazujące moc do głowicy tnącej zostały przeprojektowane, aby mogły sprostać wyższemu poziomowi mocy.

Dalsze zmiany konstrukcyjne obejmują mocniejszą przekładnię z bezstopniową regulacją długości cięcia (IVLOC). Jest ona teraz napędzana silnikiem hydrostatycznym o pojemności skokowej 45 cm3 (do tej pory – 37 cm3) i akumulatorem hydraulicznym pozwalającym na płynną zmianę obrotów na wsteczne. Aby zgniatacz ziarna mógł nieprzerwanie przetwarzać większą masę roślin, został wyposażony w 4-żebrowy pas napędowy.

W celu wydłużenia okresu eksploatacji podzespołów przetwarzających materiał roślinny pod pełnym obciążeniem, John Deere oferuje dodatkowe zestawy części DuraLine do kanału przepływ masy, bardzo odporne na zużycie. Części te zostały tak dobrane, aby zwiększyć całkowity okres eksploatacji w porównaniu do standardowych części.

W sieczkarni zwiększono także wydajność mechanicznego układu napędowego, tak że zużycie paliwa zmalało do zaledwie 0,5 litra na tonę zebranej kukurydzy.

Źródło: farmer.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!