Obroty HORSCH Maschinen GmbH wyniosły w roku 2011 165 mln euro. Jest to nowy rekord w historii firmy i stanowi w porównaniu do ostatniego roku ogromny wzrost o 60 proc. Na rok 2012 patrzy Horsch z ostrożnym optymizmem i planuje średnioterminowy wzrost sprzedaży sięgający 200 mln euro.

Silne, główne rynki zbytu takie jak: Niemcy, Francja, Polska, Czechy czy Dania, nowy wzrost sprzedaży w Rosji i na Ukrainie, jak również silny wzrost sprzedaży w nowo powstałej brytyjskiej HORSCH UK przyczyniły się do tak dużego skoku sprzedaży. Równie pozytywnie rozwinęła się sprzedaż w roku 2011 w krajach nadbałtyckich i Stanach Zjednoczonych. Firmom HORSCH North America i Horsch Anderson udało się zwiększyć udział w rynku i poszerzyć ofertę sprzedawanych produktów.

Największe obroty pochodzą z linii produktów Pronto, Terrano, Joker i Tiger. Duży wzrost obserwujemy również w sprzedaży techniki ochrony roślin, opryskiwaczach Horsch Leeb, oraz w sprzedaży maszyny roku 2012 - znakomicie pojedynkującego nasiona, pneumatycznego siewnika punktowego Maestro. Jeśli chodzi o te maszyny, to księga zamówień na ten rok wypełniona jest po brzegi. Przy czym bardzo dobrze przebiegały również tzw. wczesne zamówienia na ten rok dla pozostałych produktów.

Żadne z tych rekordów nie byłoby możliwe bez nowych pracowników. Motto firmy "Rolnictwo z pasją" jest w tym przypadku również stylem życia dla wszystkich pracowników w kraju i za granicą, których liczba wzrosła o 260 do 735. Również obecnie poszukujemy nowych pracowników - aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej HORSCH. Tak ogromny rozwój wymaga oczywiście, również rozbudowy linii produkcyjnych. Obecnie istnieją trzy główne place budowy, w które zostanie zainwestowanych łącznie kilka milionów euro.
W siedzibie firmy w Schwandorfie powstaje aktualnie ACI Agricultural Centre of Innovation (Rolnicze centrum innowacji) - całkowicie nowy budynek wyposażony w bardzo nowoczesne urządzenia dla następujących działów: badań, rozwoju i działu konstrukcyjnego.

W Ronneburgu zakład obróbki stali HORSCH Industrietechnik nieomalże się podwoił. Natomiast jeśli chodzi o zakład montażu maszyn, to powstaje nowa linia montażowa oraz dodatkowo zostanie wybudowana lakiernia proszkowa. Ponadto w Ronnenburgu powstaje nowy teren załadunku maszyn.

Również na terenie fabryki produkującej opryskiwacze w Landau prowadzone są prace budowlane. Tutaj powstają nowe hale w których znajdą się działy obsługi i serwisu, konserwacji oraz kontroli jakości. Dzięki temu zadaszone tereny w Horsch Leeb zwiększą się o około 80 proc.
W ubiegłym roku dla HORSCHa rozpoczęła się również nowa era internetowa. Całkowicie nowa strona została uruchomiona punktualnie na rozpoczęcie targów Agritechnica. Nie zadowoliliśmy się jedynie rozszerzaniem funkcji i zakresów starej strony, ale zaprogramowaliśmy całkowicie nową i wielojęzyczną stronę. Nową stronę wyróżnia nowoczesny design, lepsza przejrzystość, szybsza nawigacja, aktualne treści oraz wyczerpujące informacje na temat wszystkich maszyn.

W roku 2012 multimedialna obecność HORSCHa została rozszerzona o popularne media społeczne. Pozwala to znaleźć naszą firmę na facebooku, w google+, na twitterze. A wszystkie filmy HORSCHa można znaleźć na YouTube.

Do dalszych celów na rok 2012 należą wzmocnienie istniejących jak i nowych rynków zbytu oraz dalsze rozszerzanie głównych kompetencji HORSCHa, czyli intensywne doradztwa jak i szkolenia w horschowskim FITZentrum. „Dni Pola” lub organizowane na miejscu u klienta Roadshow "Prezentacja produktu 2012", gdzie w centrum prezentacji znajdują się nowości z Agritechnica czyli aktualnie nowa technika siewu pojedynczego w siewniku Maestro uzupełniają ofertę szkoleniową. W międzyczasie pomyślnie wystartował tegoroczny cykl szkoleń dotyczących uprawy roli na których firma gościła 350 gości w Schwandorfie i 100 w Ronneburgu. Podobał się artykuł? Podziel się!