W ostatnim czasie wśród rolników znacznie wzrosło zainteresowanie uprawą z uwzględnieniem lokalnego zróżnicowania zasobności i zapotrzebowania na nawożenie i ochronę roślin.

Wielu rolników zastanawia się, w jaki sposób mogą zoptymalizować produkcję poprzez obniżenie jej kosztów oraz zwiększoną wydajność przy jednoczesnym zachowaniu jakości i bez szkody dla środowiska naturalnego. Stosowanie tradycyjnego modelu uprawy już nie wystarcza, wdrażane są coraz bardziej zaawansowane strategie aby osiągnąć lepsze wyniki z miejsc mniej wydajnych oraz maksymalnie wykorzystać lepsze fragmenty pola.

W dziedzinie nawożenia azotowego, oferowany przez Agri Con system Yara N-Sensor jest najbardziej wartościowym systemem dostępnym na rynku. Do celów pokazów polowych zostaną przygotowane dwa zestawy wyposażone w system zmiennego dawkowania azotowego N-Sensor oraz rozsiewacze Amazone ZAM. Zaproszeni goście, poruszając się na platformie równolegle do pracującego zestawu pokazowego na polu z pszenicą, będą mogli obserwować na bieżąco działanie systemów poprzez zainstalowane na ciągnikach wyświetlacze podające zmieniającą się dawkę nawożenia.

rolnictwo precyzyjne.jpg 

Podobał się artykuł? Podziel się!