Na Targach „AGRA-2008”, które odbyły się w bułgarskim Płowdiw przedstawiciele największego rosyjskiego producenta kombajnów „Rostsielmasz” oświadczyli, ich firma w 2007 r. powiększyła swój udział na rynku maszyn rolniczych w Bułgarii do 50 proc. Potwierdzeniem wysokiego popytu na kombajny „Rostsielmasza” w Bułgarii jest fakt, że podczas targów bułgarscy rolnicy złożyli ok. 30 zamówień na zakup rosyjskich kombajnów.

„Rostsielmasz” zaprezentował na targach lidera eksportu - kombajn „VECTOR”. Od 2004 r. bułgarscy rolnicy kupili ok. 60 kombajnów tego modelu. Pokazano również zmodernizowany kombajn silosowy „DON 680M” i wysokowydajny kombajn „ACROS” - po raz pierwszy przedstawiony w Płowdiw i od razu podpisano kontrakt na dostawę dziesięciu takich kombajnów do Bułgarii.

W ub. r. kombajny „Rostsielmasza” otrzymały certyfikaty zgodności z normami bezpieczeństwa UE. Ten fakt ma duże znaczenie dla producenta, gdyż jak zauważył Iwan Popow, dyrektora firmy „Bultreks”, oficjalnego dealera „Rostsielmasza”: - Dotacje unijne, udzielane rolnikom na zakup maszyn rolniczych, od stycznia 2008 r. dotyczą również rosyjskich kombajnów.

Produkcja „Rostsielmasza”, której podstawowym atutem jest przystępna cena, budzi największe zainteresowanie u tych rolników, dla których cena zakupu jest decydującym czynnikiem przy wyborze maszyny.

Źródło: Agroserver.Ru

Podobał się artykuł? Podziel się!