W porównaniu do poprzednich miesięcy, dane rejestracyjne z sierpnia podają mniejsze liczby zarejestrowanych maszyn. Jednocześnie rolnicy w tym miesiącu sięgali po ciągniki z wyższych segmentów mocy. Udział maszyn z silnikami generującymi moc powyżej 210 KM wyniósł 4 proc., podczas gdy od stycznia do sierpnia odsetek tej grupy wyniósł 1 proc. – podaje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolny.

Sierpniową koszulkę lidera w sprzedaży ciągników przejął John Deere. Dane rejestracyjne w przypadku maszyn amerykańskiego koncernu opiewają na 293 sztuki. Tym samym od początku roku marka sprzedała 1941 ciągników zajmując tym samym drugie miejsce w klasyfikacji, zastępując na nim Zetora. Czeski producent w analizowanym miesiącu sprzedał 217 sztuk, tym samym został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Skumulowana sprzedaż nowych ciągników tej marki wyniosła 1938 sztuk.  

W ujęciu ośmiomiesięcznym, największym uznaniem rolników cieszy się marka New Holland. W tym czasie zarejestrowano prawie 2,8 tys. błękitnych traktorów Podobał się artykuł? Podziel się!