KBZ 160S wyposażono w zbiornik o pojemności 1,2 m3 opróżniany za pomocą hydrauliki ciągnika. Obniżony zbiornik zdecydowanie poprawia widoczność z kabiny operatora.

Urządzenie pracuje na szerokości roboczej 1,6 m i może być stosowane nie tylko przy zbieraniu traw na terenach niezagospodarowanych, ale również przy koszeniu zarośli i krzewów, rozdrabnianiu gałęzi w sadach (do średnicy 10 cm) oraz zbierania liści w sezonie jesiennym.

Za ścięcie i rozdrobnienie zbieranego materiału odpowiada układ tnący wykonany ze stali Hardox z 14 nożami napędzany od WOM ciągnika o prędkości obrotowej 540 obr./min. Producent zapewnia o wytrzymałości konstrukcji m.in. przez wzmocnioną obudowę i wewnętrzne umieszczenie łożysk wału bijakowego, co utrudnia ich uszkodzenie. Do współpracy z kosiarką wystarczy ciągnik o mocy 60 KM.

Dodatkowo maszynę można doposażyć w koła podporowe przednie służące do lepszego kopiowania terenu, podobnie jak rolkę kopiująca. Zastosowane tulejki dystansowe pozwalają na regulację wysokości kół podporowych w zakresie do 6 cm.

Podobał się artykuł? Podziel się!