PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rozpędzony rynek przyczep

Rozpędzony rynek przyczep

Ostatnie lata to zdecydowane ożywienie na rynku przyczep rolniczych. Następny rok może być pod tym względem również bardzo dobry, ale nie rekordowy – uważa Michał Późniak z Martin & Jacob.Od stycznia do końca października br. sprzedano już ponad 7 tys. przyczep. To najlepszy wynik ciągu kilku ostatnich lat. Jak rynek maszyn będzie wyglądał za rok? Michał Późniak z firmy Martin&Jacob uważa, że najwięcej zależy od sytuacji na rynku rolnych. Dotacje byłyby dodatkowym bodźcem do zakupów.

- Trzeba pamiętać, im lepsza sytuacja w rolnictwie, tym sprzedaż przyczep będzie utrzymywała się na wyższym poziomie. Jeśli sytuacja w rolnictwie, w tym ceny płodów rolnych będą wysokie, wydaje mi się, że popyt będzie utrzymany. Gdyby do tego doszły jeszcze dotacje z UE, kolejny rok może być jeszcze lepszy niż bieżący, Jeśli ich nie będzie, myślę że poziom sprzedaży może utrzymać się na poziomie 2010 czy 2011 r. tj. około 6 tys. sztuk - komentuje Późniak. - Ciągle czekamy na informacje jak będzie wyglądał budżet na lata 2014-2021. Jeśli polityka rolna i ustalony budżet będą sprzyjające dla rolników, kto wie, czy rocznie nie będzie się ich sprzedawać około 10 tys. sztuk.

Mimo iż przyczep rolniczych sprzedaje się w ostatnich latach znaczące ilości, rynek ten jest ciągle jest uważany jako chłonny, o dużym potencjale popytu. Ekspert z Martin & Jacob uważa również, że coraz częściej wybierane są konstrukcje specjalistyczne, na przykład do przewozu balotów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!