W ofercie Metal-Fachu jest kilka modeli rozrzutników, w tym N274 o ładowności 10 ton. Duży rozmiar ogumiwnia - 650/65 R30,5, ułatwia poruszaniu się po polu i chroni glebę przed nadmiernym ugniataniem. Osie są przystosowane do transportu z prędkością 30 km/h.

Przenośnik łańcuchowo-listwowy w podłodze jest napędzany hydraulicznie dając możliwość płynnej zmiany prędkości posuwu. Rozrzutnik po zdemontowaniu adaptera może służyć także jako przyczepa objętościowa. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest mała wysokość zestawu, umożliwiająca wyładunek w budynkach o wysokości 3,8 m.

Adapter rozrzucający o szerokości 1,5 m składa się z dwóch pionowych bębnów o zmniejszonej średnicy. W ten sposób zmniejszono zapotrzebowanie mocy współpracującego ciągnika. Minimalna moc ciągnika pracującego z 10-tonowym rozrzutnikiem wynosi zaledwie 80 KM.

Szerokość rozrzutu obornika waha się w przedziale 10 – 16 m przy zachowaniu efektywnego pasa rozrzutu o szerokości 8m. Aby móc precyzyjnie ograniczyć szerokość rozrzutu, firma wprowadziła osłony adaptera. Podobał się artykuł? Podziel się!