PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rozsiewacz nawozów ze stali kwasowej

Rozsiewacz nawozów ze stali kwasowej

Złotym Medalem łódzkich Targów Ferma nagodzony został rozsiewacz nawozów i wapna Inox produkowany przez firmę Camara Polonia.Rozsiewacz nawozów Inox jest przeznaczony do wysiewu precyzyjnego nawozów oraz wapna. To co go wyróżnia to wykonanie skrzyni ładunkowej ze stali kwasowej – co znacznie podwyższa żywotność maszyny.

Rama jest wykonana ze stali, pokrytej podkładem antykorozyjnym Rust-Oleum 580 na bazie krótkołańcuchowej żywicy alkaidowej. Taśma transportowa wykonana z tworzywa sztucznego jest gładka, a jej regulacja sterowana jest hydraulicznie – rolki transportowe również gładkie.

Maszyna jest dostępna w trzech pojemnościach skrzyni ładunkowej od 7 do 16 metrów sześć. Szerokość robocza w zależności od potrzeb może być regulowana od 8 do 24 metrów. Napęd jest hydrauliczny.

Rozsiewacz wyposażony jest w hamulce pneumatyczne, resorowany dyszel oraz hydrauliczną stopkę podporową. Układ jezdny to w zależności od wybranej wielkości maszyny pojedyncza oś lub układ tandemowy. Szerokie ogumienie 560/60-22,5 pozwala na ograniczenie ugniatania gleby podczas wysiewu nawozów.

Jak przekonuje producent charakterystyczną dla tej maszyny jest jej żywotność, którą głównie zawdzięcza zastosowaniu skrzyni ładunkowej zbudowanej ze stali kwasowej, a także prostota obsługi rozsiewacza. Wykorzystanie „kwasówki” nieco podwyższa cenę maszyny (o ok. 30-40 proc.) co powoduje, że maszyna jest droższa od krajowych produktów tego typu. Jednak jak wyjaśnia przedstawiciel firmy Camara Polonia jej jakość oraz dokładność wysiewu może konkurować z najlepszymi światowymi markami.

Podczas tegorocznych Targów Ferma w Łodzi Złotym Medalem nagrodzono łącznie 17 produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!