Na targach wystawia się 1700 firm. W porównaniu do targów sprzed dwóch lat liczba ta zwiększyła się o 30 proc. Valerie Le Roy, dyrektor ds. promocji i komunikacji targów SIMA, wyjaśnia, że sytuacja przedsiębiorców w branży rolnej była bardzo dobra. W rolnictwie też nie jest źle. Zapytana o sytuację ekonomiczną francuskich gospodarstw związaną z dofinansowaniem m.in. zakupów maszyn, Le Roy odpowiada:

- Dotacje w dalszym ciągu są i Francja jest z resztą jednym z najbardziej uprzywilejowanych krajów pod tym względem. Ubiegły rok był wyjątkowy na rynku maszyn rolniczych we Francji. - Wartość produkcji maszyn sięgnęła 5 mld euro.

Na bieżący rok oczekiwania pod tym względem są podobne. W sektorze produkcji maszyn rolniczych we Francji poszukiwanych jest około 5 tys. osób do pracy. - Według Związku Producentów i Konstruktorów Maszyn Rolniczych we Francji, wzrost wielkości produkcji maszyn rolniczych powinien być kontynuowany. Trudno powiedzieć co będzie w kolejnych latach, ale wizja jest raczej optymistyczna - dodaje Le Roy.

Podobał się artykuł? Podziel się!